Úvod Blog

Vyhodnotenie 8. kola súťaže inovatívnych nápadov Startup centra TUKE

sdr

Technická univerzita v Košiciach (TUKE) v spolupráci s hlavným partnerom súťaže, agentúrou Slovak Business Agency (SBA), organizovala finále 8. kola súťaže inovatívnych nápadov “Máš nápad? Prezentuj svoj startup!

Súťažiace startupy mali možnosť získať vstupenku do Startup centra TUKE, súčasťou ktorej je 6 mesačný akceleračný program a kancelárske priestory v UVP na podporu rozvoja inovatívnych myšlienok.

Do finále súťaže postúpilo 7 inovatívnych nápadov/projektov. Porota z nich do predinkubačného pobytu v Startup centre TUKE vybrala päť: Green Space, zenQR, ILA, iPARK, NFC. Jedným z finálových projektov – BIOmobile, porota doporučila vzhľadom na rozvinutosť projektu, postup priamo do Inkubátora UVP.

O postupujúcich startupoch rozhodla odborná komisia pod vedením predsedu komisie a riaditeľa UVP TECHNICOMu – doc. Ing. Františka Jakaba, PhDČlenmi komisie boli zástupcovia súkromnej a verejnej sféry: Marek Blizco (UVP), Martin Chovanec (TUKE), Pavol Mirossay (Košice IT VALLEY), Jozef Janitor (Cisco Systems), Miroslav Biňas (KPI – TUKE), Anton Lavrin (UVP).

Súťaž inovatívnych nápadov “Máš nápad? Prezentuj svoj startup!” vyhlasuje dvakrát ročne rektor Technickej univerzity prof. Ing. Stanislav Kmeť, CSc. Organizátorom je UVP – Univerzitný vedecký park. Hlavnými partnermi súťaže sú Slovak Business Agency (SBA) a Saab.

Startupy, prihláste sa na mesačný pobyt v Cambridge Innovation Center! Výzva je otvorená!

Výzva na prihlasovanie je otvorená od 16.11.2018 do 02.12.2018. Na Výzvu sa môžete prihlásiť zaslaním žiadosti a povinných príloh na e-mail: staze@sbagency.sk alebo na adresu Slovak Business Agency, Oddelenie Inkubácie a stáží, Karadžičova 2, 811 09 Bratislava

Dokumentácia potrebná k prihláseniu bude doplnená v deň otvorenia prihlasovania 16.11.2018:

Plné znenie výzvy si môžete pozrieť TU.

Iniciatíva Startup Sharks je realizovaná prostredníctvom Schémy na podporu startupov (schéma pomoci de minimis) vyhlásenej Ministerstvom hospodárstva SR a financovaná zo štátneho rozpočtu.

Článok prevztatý z: sbagency.sk

Cirkular Business Model workshop

Lekotri z Košického Eastcubatora Vás prevedú workshopom zameraným na design thinking pri tvorbe produktu.

Kedy? 27. november 2018 (13:00 až 16:00)

Kde? UVP TECHNICOM

Registrácia

Tento workshop nie je ako iné, prebieha hrou a to doslova. Životný cyklus produktu, úskalia jeho tvorby a definovanie si budúcich „zadných dvierok“ pre doplnenie nových funkcií sú základným predpokladom pre úspešnosť uplatnenia produktu na trhu a naplnenia očakávaní zákazníkov. Počas workshopu sa naučíte ako postoviť trvalo udržateľný produkt, ktorý sa dokáže prispôsobovať svojim zákazníkom a podmienkam, ktoré nedokážete predvídať dopredu.

TUKE Business Forum

UVP TECHNICOM štartuje novú iniciatívu, cieľom ktorej je vytvoriť otvorený komunikačný priestor pre akademickú a podnikateľskú komunitu podporujúci rýchlejší transfer výsledkov vedy, výskumu a inovácii z univerzít do praxe.

TUKE Business Forum vám ponúka šancu zviditeľniť sa pred podnikateľmi a investormi z rôznych technologických smerov.

Registrácia je dostupná do 15. decembra 2018.

Viac informácií nájdete na stránke:
https://www.uvptechnicom.sk/tuke-business-forum/

Zapojte sa do Innovation Game a získajte štipendium na summer school EIT Digital (Bratislava, 12.11.2018)

Neulogy a FIIT STU pozýva všetkých študentov na jedinečný workshop Európskeho inovačného a technologického inštitútu s názvom Digital Innovation Game.

Počas workshopu si účastníci otestujú svoje schopnosti vytvoriť z jednoduchého nápadu úspešný start-up a tiež sa dozvedia o tom, ako získať plné štipendium na dvojtýždňové summer schools EIT Digital, ktoré sú zamerané na oblasti ako IoT, Big Data, Cybersecurity či Machine Learning.

Registrujte sa na bitly.com/innofiit.

Článok prevzatý z: innonews.blog

Prines inovácie do energetiky vyhraj za víkend 3,000 + 3,000 EUR

Kedy? 9. až 10. november 2018

Kde? Impact HUB Bratislava, Hviezdoslavovo nám. 20, 81102 Bratislava

Budúci piatok večer a sobotu 9.-10. novembra organizujeme s Impact Hub Bratislava a Západoslovenskou distribučnou 24-hodinový hackathon na veľmi aktuálnu temu: komunitný energy-sharing. Pracovať sa bude v tímoch na reálnych dátach. Vyhrá ten, kto za 24 hodín vytvorí najlepšie riešenie. Hackathonu sa môžu zúčastniť developeri, analytici, marketéri, ux dizajnéri, odborníci v energetike, či študenti. Prihlásiť sa môžeš ako jednotlivec alebo tím na http://energyhack.sk/

Chceš zlepšiť podnikateľské prostredie? Skús to cez Policy Hackathon

Kedy? 29. november 2018

Kde? Karadžičova 2, 815 32 Bratislava 

Vo štvrtok 29. novembra sa v priestoroch NPC SBA v Twin City A uskutoční Policy Hackathon, ktorého cieľom bude hľadať riešenia na lepšie zapojenie malých a stredných podnikov do prípravy legislatívy. Medzi účastníkov hackathonu, ktorí budú spolupracovať v zmiešaných tímoch, pozývame jednotlivcov zo súkromného, verejného a neziskového sektora. Podujatie organizujeme v spolupráci so Slovak Business Agency, Centrom lepšej regulácie a EIT Digital. V prípade záujmu sa registrujte na: https://bit.ly/2CUx73A