Úvod Blog

Cirkular Business Model workshop

0

Lekotri z Košického Eastcubatora Vás prevedú workshopom zameraným na design thinking pri tvorbe produktu.

Kedy? 27. november 2018 (13:00 až 16:00)

Kde? UVP TECHNICOM

Registrácia

Tento workshop nie je ako iné, prebieha hrou a to doslova. Životný cyklus produktu, úskalia jeho tvorby a definovanie si budúcich „zadných dvierok“ pre doplnenie nových funkcií sú základným predpokladom pre úspešnosť uplatnenia produktu na trhu a naplnenia očakávaní zákazníkov. Počas workshopu sa naučíte ako postoviť trvalo udržateľný produkt, ktorý sa dokáže prispôsobovať svojim zákazníkom a podmienkam, ktoré nedokážete predvídať dopredu.

TUKE Business Forum

0

UVP TECHNICOM štartuje novú iniciatívu, cieľom ktorej je vytvoriť otvorený komunikačný priestor pre akademickú a podnikateľskú komunitu podporujúci rýchlejší transfer výsledkov vedy, výskumu a inovácii z univerzít do praxe.

TUKE Business Forum vám ponúka šancu zviditeľniť sa pred podnikateľmi a investormi z rôznych technologických smerov.

Registrácia je dostupná do 15. decembra 2018.

Viac informácií nájdete na stránke:
https://www.uvptechnicom.sk/tuke-business-forum/

Zapojte sa do Innovation Game a získajte štipendium na summer school EIT Digital (Bratislava, 12.11.2018)

0

Neulogy a FIIT STU pozýva všetkých študentov na jedinečný workshop Európskeho inovačného a technologického inštitútu s názvom Digital Innovation Game.

Počas workshopu si účastníci otestujú svoje schopnosti vytvoriť z jednoduchého nápadu úspešný start-up a tiež sa dozvedia o tom, ako získať plné štipendium na dvojtýždňové summer schools EIT Digital, ktoré sú zamerané na oblasti ako IoT, Big Data, Cybersecurity či Machine Learning.

Registrujte sa na bitly.com/innofiit.

Článok prevzatý z: innonews.blog

Prines inovácie do energetiky vyhraj za víkend 3,000 + 3,000 EUR

0

Kedy? 9. až 10. november 2018

Kde? Impact HUB Bratislava, Hviezdoslavovo nám. 20, 81102 Bratislava

Budúci piatok večer a sobotu 9.-10. novembra organizujeme s Impact Hub Bratislava a Západoslovenskou distribučnou 24-hodinový hackathon na veľmi aktuálnu temu: komunitný energy-sharing. Pracovať sa bude v tímoch na reálnych dátach. Vyhrá ten, kto za 24 hodín vytvorí najlepšie riešenie. Hackathonu sa môžu zúčastniť developeri, analytici, marketéri, ux dizajnéri, odborníci v energetike, či študenti. Prihlásiť sa môžeš ako jednotlivec alebo tím na http://energyhack.sk/

Chceš zlepšiť podnikateľské prostredie? Skús to cez Policy Hackathon

0

Kedy? 29. november 2018

Kde? Karadžičova 2, 815 32 Bratislava 

Vo štvrtok 29. novembra sa v priestoroch NPC SBA v Twin City A uskutoční Policy Hackathon, ktorého cieľom bude hľadať riešenia na lepšie zapojenie malých a stredných podnikov do prípravy legislatívy. Medzi účastníkov hackathonu, ktorí budú spolupracovať v zmiešaných tímoch, pozývame jednotlivcov zo súkromného, verejného a neziskového sektora. Podujatie organizujeme v spolupráci so Slovak Business Agency, Centrom lepšej regulácie a EIT Digital. V prípade záujmu sa registrujte na: https://bit.ly/2CUx73A

Deň kariéry so Startup centrom

0
cof

V stredu 17.10.2018 sa v Univerzitnej knižnici uskutočnil 14. ročník podujatia “Deň kariéry”, ktoré organizovala Technická univerzita Košice.

cof

Akcie sa zúčastnilo 24 vystavovateľov z celého Slovenska.

Startup centrum Univerzitného vedeckého parku TECHNICOM (UVP) :

  • informoval o činnosti a aktivitách UVP TECHNICOM a Startup centra TUKE
  • prezentoval súťaž inovatívnych nápadov  „Máš nápad? Prezentuj svoj startup!“, kde je možné sa prihlásiť do 30.10. 2018 (víťazi predchádzajúceho kola práve absolvujú svoj polročný akceleračný program rozvoja v TECHNICOM-e)

Kreatívni  účastníci sa zapojili do súťaže v skladaní originálneho lietadielka z papiera.

Výherca bude mať možnosť zúčastniť sa individuálneho workshopu s koučom Startup centra TUKE.

Tešíme sa na ďalší ročník “Deň kariéry” 🙂

 

Team Startup Centrum TUKE

Meet Joe

0

IT guru J.B. Rainsberger bude hovoriť o tom ako veľmi sú dôležité soft skills a ako si sám musel natrénovať svoju programátoskú myseľ, aby dokázal bez problémov zvládnuť aj to, ako dobre komunikovať.

Kedy?
11.10.2018
18:00 – 20:00 hod.

Kde?
GESTO café & brunch
Námestie L. Novomeského 13
040 01 Košice

Kto je Joe ?
J.B.Rainsberger je prezident a zakladateľ Diaspar Software Services, spoločnosti, ktorá sa zaoberá konzultingom v oblasti softvéru a vývoja v kanadskom Toronte. Diaspar Software sa špecializuje na Agile Software vývoj na platforme Java.
Joe rád rozpráva na verejnosti a rád píše, je autorom publikácie JUnit Recipes : Practical Methods for Programmer Testing. Tešia ho stretnutia s milými ľudmi po celom svete, ktorí mu pomáhajú propagovať jeho poslanie a prácu.

Všetko o evente Meet Joe!