Úvod Archív Startupov HRAI (Hipstersaurus Rex Apps)

HRAI (Hipstersaurus Rex Apps)

Hipstersaurus Rex Apps je slovenský startup zameraný primárne na vývoj hier pre mobilné zariadenia. Business plán startupu spočíva vo vytváraní udržateľných hier inovatívnym spôsobom. Developeri a zároveň zakladatelia pretavujú svoje názory a presvedčenia do hier, čím dotvárajú ich pridanú hodnotu a poukazujú na vybrané aspekty života. Snahou je spojiť v hrách zábavu s „odkazom“. Vytvárané hry sú ponúkané zákazníkom na platformách zadarmo, pričom príjmy startupu plynú z extra služieb a implementovanej neinvazívnej videoreklamy, ktorú využíva hráč na získavanie hernej meny – je motivovaný ju pozerať. Herná mechanika je vytvorená na základe analýzy psychologických aspektov v hrách a aktuálnych trendov na trhu. Do budúcnosti sa startup plánuje venovať hrám obsahujúcim prvky umelej inteligencie, virtuálnej a augmentovanej reality.

V súčasnosti startup pracuje na hre Vip Trip Trivia – kvízovej hre spájajúcej niekoľko menších hier. Vip Trip Trivia je viac ako kvíz – je to spoločník, ktorý obohatí život človeka. Business plán hry je dlhodobo udržateľný. Hra je vytvorená na účely naplnenia predstáv casual gamers a tzv. core gamers kvízových a iných vzdelávacích hier. Vydanie hry je plánované na prelom septembra a októbra 2017.

(Startup centrum)

 

ÚSPECHY

2017

  • Víťaz kategórie Informačné technológie, mobilné technológie a web v súťaži Slovak University Startup Cup 2017.
  • Víťaz v súťaži Nadácie Tatra banka – Business Idea 2017.
  • Postup z pred-inkubačnej fázy v Startup centre TUKE do ďalšej fázy v rámci Inkubátora TUKE.
  • Článok v aprílovom vydaní PC Revue v rámci rubriky Predstavujeme slovenské startupy.

2016

  • Finalista 4. kola súťaže inovatívnych nápadov Startup centra TUKE. (Zoznam víťazov 4. kola súťaže inovatívnych nápadov nájdete tu.)
  • Článok na portáli Môj Android.
  • Článok na Android Portáli.
  • Článok v Sketcher-i portálu startitup.sk.

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke https://hrai.it a sociálnych sieťach Twitter a Facebook.

 

Kontaktná osoba

Mária Franková a Ján Matajzík, Co-founders
ceo@hrai.it
+421 (0) 911 529 266