Úvod Info pre startupy Zabojujte o milión dolárov v Chivas VENTURE

Zabojujte o milión dolárov v Chivas VENTURE

355

Slovenskí podnikatelia môžu po druhýkrát zabojovať o milión dolárov v súťaži Chivas VENTURE – šancu majú startupy aj rozvinuté firmy z rôznych oblastí. Prihlasovať sa môžete do 29. októbra.

Chivas VENTURE hľadá sociálnych podnikateľov z celého sveta, ktorí využívajú podnikanie na vytváranie lepšej budúcnosti. V snahe podporiť toto hnutie vznikla súťaž Chivas Venture (fond vo výške 1 mil. USD), ktorej cieľom je vyhľadávať a podporovať najsľubnejších sociálnych podnikateľov.

Do súťaže sa môžete prihlásiť, ak ročný (od 1. septembra 2016 do 1. septembra 2017) zisk vašej firmy neprekročil 1,5 mil. USD. Súťaž je určená pre firmy v zárodočnej/seed fáze (to znamená, že firma má prvý prototyp produktu a zatiaľ negeneruje príjem), v počiatočnej/startup fáze (to znamená, že firma má funkčný prototyp alebo aspoň realizovateľný produkt, ktorý je buď pripravený na uvedenie na trh, alebo už má istú trakciu) alebo vo fáze expanzie (to znamená, že firma škáluje už schválený návrh, pričom môže preukázať značnú trakciu a obrat).

Do súťaže sa musí v mene startupu prihlásiť jeden zamestnanec, v ideálnom prípade zakladateľ alebo spoluzakladateľ, ktorý ho bude zastupovať vo všetkých fázach súťaže. Podmienkou účasti v súťaži Chivas Venture je vek viac ako 25 rokov.

Musíte mať jasnú víziu, presvedčivý nápad a dobrý podnikateľský plán. Budete tiež musieť ukázať, ako vaša firma pozitívne vplýva na druhých, a vysvetliť, ako by financovanie vašu firmu povznieslo na vyššiu úroveň.

Prihlášky do súťaže môžete posielať do 30. októbra.

Viac informácií nájdete na stránke súťaže.