Tri ocenenia zo Slovak University Startup Cup 2017 putovali do Košíc

Startup tímy Chargebrella a Hipstersaurus Rex Apps si zo Slovak University Startup Cup 2017 odniesli spolu tri ocenenia vrátane ceny absolútneho víťaza.

Cieľom medzinárodnej súťaže, ktorú na Slovensku organizuje JCI Slovensko (Junior Chamber International Slovakia), je oceniť a podporiť mladú generáciu podnikateľov, ktorí majú inovatívne nápady.

Súťaž prebiehala v piatich kategóriách – veda a medicínske technológie, informačné a mobilné technológie a web, priemyselné technológie, technické riešenie a robotika, životné prostredie a zelené technológie a poslednou bola otvorená kategória pre ostatné nápady.

Projekt Chargebrella získal ocenenie v kategórii Priemyselné technológie, technické riešenie a robotika a zároveň sa stal absolútnym víťazom súťaže. Víťaz národného kola zároveň postúpil do septembrového celosvetového finále University Startup World Cup 2017, ktoré sa bude konať v Kodani, kde strávi päť dní v rámci ktorých absolvuje mentoringový program, networking so študentskými startupmi z celého sveta a zároveň bude mať možnosť prezentovať svoj projekt pred európskymi finančnými investormi.

Medzi ocenenými projektami bol tiež startup Hipstersaurus Rex Apps, ktorý sa stal víťazom kategórie Informačné a mobilné technológie a web. Mária Franková, ktorá cenu preberala, sa k účasti v súťaži vyjadrila nasledovne: „Táto súťaž nám dala veľa, podobne ako iné seriózne súťaže, v rámci ktorých sme si počas prípravy museli pripraviť nielen obhajobu zámeru, ale zároveň sa zamyslieť aj nad potenciálnymi otázkami, ktoré môžeme od poroty dostať. Takýmto spôsobom si prechádzame biznis koncept a postupne odhaľujeme slabé miesta, takže potom vieme, kde potrebujeme pomoc.

Okrem dvoch víťazných projektov boli medzi finalistami ďalšie dva tímy z Košíc – HoneyLog a projekt Vystri sa!

Partnermi súťaže boli Startup centrum TUKE a UCITT.

Viac sa dočítate v článku denníka Pravda.

komentáre