Úvod Startup centrum TUKE AIR2GO

AIR2GO

Startup sa zaoberá návrhom inovatívneho ochranného rúška (osobnej pretlakovej práčky vzduchu), ktoré jednako chráni používateľa pred škodlivinami v ovzduší (vírusy, baktérie, smog, prach, peľ, atď.) a zároveň je schopné zabezpečiť používateľovi prísun zdravého a čistého vzduchu kdekoľvek a pri akejkoľvek činnosti (práca, šport, cestovanie autobusom či lietadlom, čakáreň u lekára atď.).

Osobná mobilná pretlaková práčka vzduchu, zabezpečuje prísun vzduchu priamo pred nos a ústa, je využiteľná nielen v čase pandémie covid19 ale aj pre alergikov, astmatikov a všetkých ľudí pracujúcich či žijúcich v prašnom či kontaminovanom prostredí.

Riešenie je škálovateľné, poskytuje viaceré úrovne ochrany od základnej verzie, cez rozšírenú až po najvyššiu do najťažších podmienok. Základná verzia zabezpečí prísun čerstvého filtrovaného vzduchu priamo pod rúško. Natlakované rúško aj keď je iba z obyčajnej tkaniny zabráni prieniku možného infikovaného okolitého vzduchu s nižším atmosférickým tlakom. Zariadenie je možné nosiť na ramene, vo vrecku, prehodené cez rameno na popruhu alebo ako slúchadlá cez hlavu.

Kontakt

Martin Drobný
e-mail: mdrobny@nextech.sk