Momentálne na zemi žije viac ako 7 300 000 000 ľudí a je tu viac ako 1 200 000 000 automobilov. Z toho je viac ako 3 203 441 automobilov práve na Slovensku. Do roku 2028 sa očakáva, že na zemi bude viac ako 2 000 000 000 automobilov. Každoročne ich pribudne viac ako 78 000 000. Na Slovensku bol ich nárast za posledných desať rokov o viac ako 50% (2008-2018).

Podľa štatistík má každý šiesty obyvateľ tejto planéty svoj vlastný automobil, na Slovensku ho má skoro každý druhý obyvateľ, presnejšie každý 1,7 obyvateľ.

Práve pre toto číslo dochádza k problémom s parkovaním nie len vo veľkomestách alebo metropolách, ale aj v malých mestách alebo obciach.

      To je hlavným dôvodom prečo sme sa rozhodli vytvoriť tento projekt iPark. Na súťaži HACKATON 2018 (AT&T) sme vytvorili prvú „Alfa“ verziu, s ktorou sme sa umiestnili na 2. mieste a dostali sme tým ponuku zo StartUp centra UVP TECHNIKOM na TUKE.

       Náš StartUp sa zaoberá vytvorením inteligentného riešenia parkovania pre mestá, firmy, inštitúty ako sú nemocnice, stanice a podobne. StartUp sa primárne zaoberá zefektívnením parkovacích miest / parkovísk, ktoré budú digitalizované prostredníctvom technológii IoT, rôznymi senzormi, kamerami a podobne.

       Prostredníctvom našej aplikácie alebo webovej stránky si budú môcť naši používatelia nájsť voľné parkovacie miesto a to buď podľa ich aktuálnej polohy alebo cieľovej destinácie. Bude im ponúkaná možnosť rezervovať si parkovacie miesto podľa ich vlastného výberu, kde si môžu zvoliť dátum a čas príchodu, a odchodu. Tieto rezervácie určite ocenia pacienti nemocníc, ktorí si budú môcť dopredu až niekoľko týždňov rezervovať parkovacie miesto.

Naša aplikácia je zameraná i na vodičov, pretože ponúka aj režim handsfree kedy Vy ako vodič budete môcť ovládať aplikáciu len prostredníctvom reči bez potreby sa mobilného telefónu dotýkať alebo ho používať počas vedenia dopravného prostriedku. Aplikácia obsahuje samozrejme aj GPS navigáciu, ktorá Vás dovedie priamo na parkovisko kde máte rezervované parkovacie miesto.

StartUp ponúka aj výstup štatistických údajov prostredníctvom API. Štatistický výstup je určený aj pre prenajímateľov parkovacích miest aby vedeli, ktoré časti sú frekventovanejšie, a ktoré nie sú až tak frekventované. Toto API by sme chceli ďalej poskytovať aj iným spoločnostiam ako je Google, na zobrazovanie presnej návštevnosti v mapách a pod.

 

Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke: ipark-systems.com.

Sledujte iPark aj na Facebooku fb.com/iparksystems.

 

Kontaktná osoba

Samuel Schnelly
schnelly.s@gmail.com
+421 918 114 701