Úvod Info pre startupy Základy digitálneho sveta – Digitálna garáž od Google

Základy digitálneho sveta – Digitálna garáž od Google

„Digitálna garáž“ je nová online vzdelávacia platforma od spoločnosti Google určená najmä budúcim podnikateľom – študentom, ktorí by chceli zdokonaliť svoje digitálne zručnosti.

Úspešný absolvent celého kurzu získa od Googlu certifikát uznávaný organizáciou IAB, ktorý je potvrdením o dosiahnutí pokročilých zručností v oblasti online marketingu a ktorý môže pomôcť najmä študentom pri hľadaní zamestnania.

Webová stránka Digitálnej garáže www.digitalnagaraz.sk ponúka používateľom:

• 23 rozsiahlych okruhov
  • 89 úzko špecializovaných lekcií
  • množstvo návodov – od založenia webovej stránky až po pokročilú webovú analytiku

Na absolvovanie Digitálnej garáže nie je nutná žiadna predchádzajúca znalosť online marketingu ani technická zdatnosť používateľa – všetky materiály sa vyhýbajú technickému žargónu a jednotlivé problémy sú vysvetlené na situáciách zo života. Náročnosť lekcií sa postupne zvyšuje a tak aj tí, ktorí sa už v praxi stretli s online marketingom, môžu využiť túto príležitosť a získať nové poznatky.

Vyučovanie prebieha formou jednoduchých a zrozumiteľných vzdelávacích videí, na ktoré priamo nadväzujú kvízy.

V rámci Digitálnej garáže získajú používatelia pokročilejšie znalosti v nasledujúcich oblastiach:

• e-mailový marketing
  • reklama vo vyhľadávaní
  • optimalizácia pre vyhľadávače
  • analýza dát
  • oslovenie zákazníkov v okolí
  • sociálne médiá
  • reklama cielená na mobilné zariadenia
  • export s pomocou online marketingu
  • budovanie online obchodu
  • využitie videa v marketingu

Digitálna garáž prebieha nasledovne: